Ahmet AY

1983'te Sivas'ın Zara ilçesinde dünyaya geldi. Hayat yolculuğunun liseden sonrası İstanbul'da. Hiç böyle planlamadığı halde kitaplara olan merakı onu sevkiyattan musahhihliğe, mizanpajcılığa ve en nihayet editörlüğe kadar götürdü. Düzenli yazdığı üç yer var: www.risalehaber.com, www.karakalem.net ve www.cocukaile.net

Kişinin Programları; • Kafamda Deli Sorular

  Popüler gündemin anabaşlıklarını, çok da popüler olmayan hatırlatmalarla, denge noktasına oturtmaya çalışan Kafamda Deli Sorular, her Salı 17:00'de, TV111'de...

 • Risale Ayracı

  İkram Arslan ve Ahmet Ay'ın her hafta Risale-i Nur'dan bir metni müzakere ettiği program Risale Ayracı güncel sorulara Nur'dan cevaplar verebilmek arayışında.

 • ELFİ

  ELFİ, farklı uzmanlık alanlarına sahip insanların, ilim ve ihtisas farkı gözetilmeden, analiz ve tefekkür neticesinde dünyalarına açılan bir harikalığı, kısacası “Elmas Fikirleri” paylaştıkları bir arşiv.

 • Kitaptomani

  Kitaptomani her hafta değişik bir kitabı konu edinerek onunla ilgili bilgileri, gözlemleri ve yorumları okurlarıyla paylaşan bir program.

 • 10 Dakika

  "Kısa sürede en çok bilgi!" parolasıyla yola çıkan bu programda Ahmet Ay meraklı suallere 10 dakikayı aşmadan yeterli cevaplar vermeye çalışıyor.