Kenan DEMİRTAŞ

1956 yılında Düzce'nin Arabacı Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu 1968 yılında kendi köyünde bitirdi.1976 yılında Düzce İmam-Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Medine İslâm Üniversitesi Usûlü'd-Din ve Dâvâ Fakültesi'ni (Din Metodolojileri ve Dâvâ Fakültesi) bitirdi. Yeni Asya ve Nesil Araştırma Merkezi'nde araştırma ve neşir hizmetlerinde bulundu. Hâlen Nesil Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Söz Basım-Yayın'ın Yayın Kurulu Başkanlığı'nı yapmaktadır.

Kişinin Programları;  • Kavram Atölyesi

    Bediüzzaman'ın Risale-i Nur'da kullandığı dil, metin ve tanımlamalar üzerinden İslamî ve Kur'anî kavramları düşünce dünyamıza misafir eden program Kavram Atölyesi, her çarşamba 13:00'te, TV111'de.

  • ELFİ

    ELFİ, farklı uzmanlık alanlarına sahip insanların, ilim ve ihtisas farkı gözetilmeden, analiz ve tefekkür neticesinde dünyalarına açılan bir harikalığı, kısacası “Elmas Fikirleri” paylaştıkları bir arşiv.

  • Nur Penceresi

    Her hafta imanî bir meseleyi interaktif bir şekilde ele alan ve ilgili meseleye bakan Risale metinlerini analiz eden program Nur Penceresi, her perşembe 20:00'de, canlı yayınla TV111'de.