Metin KARABAŞOĞLU

1964 yılında İzmir'in Tire ilçesinde doğdu. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Okul yıllarında yazmaya başladığı Köprü dergisinin bir süre editörlüğünü yürüttü. İz Yayıncılık'ta, Karakalem ve Zafer dergilerinde editörlük, Nesil Yayın Grubu’nda Yayın Danışmanlığı yaptı. 1994-2001 arasında Yeni Asya’da köşe yazarlığını yaptı. Karakalem Yayınlarını kurdu. Kitapları İz Yayıncılık tarafından neşredilmektedir.

Kişinin Programları; • Şehr-i Ramazan

  TV111'in artık bir Ramazan geleneği haline getirdiği Şehr-i Ramazan'da, iftarı beklerken, değerli konuklar eşliğinde 'güne özel' Kur'an, hadis ve Risale-i Nur müzakerelerini izleyebiliyorsunuz.

 • ELFİ

  ELFİ, farklı uzmanlık alanlarına sahip insanların, ilim ve ihtisas farkı gözetilmeden, analiz ve tefekkür neticesinde dünyalarına açılan bir harikalığı, kısacası “Elmas Fikirleri” paylaştıkları bir arşiv.

 • Siyer Okumaları

  Bizi, Güzeller Güzeli aleyhissalatuvesselamı tanımaya ve onu tanımakla hayatlarımızı daha da güzelleştirmeye çağıran program Siyer Okumaları, her çarşamba 18:00'de, TV111'de.

 • Bediüzzaman’dan Mektup Var

  Risale-i Nur Külliyatında yeralan bini aşkın mektubun satıraralarını okuyan ve bugüne izdüşümlerini tesbit eden program Bediüzzaman'dan Mektup Var, her cuma 14:00'te, TV111'de.