Yunus Emre ORHAN

2012, Yıldız Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu. Şu anda, İstanbul Şehir Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler programında master eğitimine devam etmektedir. Tezinde, “Çözüm sürecine olan değişim-direncinin sosyo-psikolojik arkaplanı”nı çalışmaktadır. 1986 Tekirdağ doğumludur. Risale-i Nur üzerine akademik çalışmalarına, 2010 yılında Risale-i Nur Enstitüsü’nde başlamıştır. 2011’den bu güne risale çalışmalarını “İstanbul Düşünce Okulu” isimli kuruluş altında gerçekleştirmektedir. TV111'de Mesnevi-i Nuriye müzakerelerinde moderatörlük yapmaktadır. Ayrıca, Layetezelzel isimli Risale-i Nur blogunda editörlüğe devam etmektedir. İngilizce ve Arapça bilen Orhan, evlidir.

Kişinin Programları;  • ELFİ

    ELFİ, farklı uzmanlık alanlarına sahip insanların, ilim ve ihtisas farkı gözetilmeden, analiz ve tefekkür neticesinde dünyalarına açılan bir harikalığı, kısacası “Elmas Fikirleri” paylaştıkları bir arşiv.

  • Düşünce Okulu

    Düşünce Okulu görülmeyeni görmeye çalışmaktan keyif alan genç bir ekibin yaptığı Risale okumalarından oluşuyor. Onların uzmanlık alanlarıyla her hafta birbirlerine kattıkları zenginlik sizin de zenginliğinize dönüşüyor.